داستان برند کی اف سی

داستان برند کی اف سی

کی اف سی kfc مخفف عبارت (Kentucky Fried Chicken) است یعنی مرغ سوخاری کنتاکی که از محبوب ترین غذاهای فست فود در دنیاست، جالب است بدانید که کنتاکی نام یکی از ایالت های آمریکا نیز هست.
به دلیل شناساندن نوع غذاهای رستوران های زنجیره ای نام آن را مرغ سوخاری کنتاکی گذاشتند تا مشتری ها به راحتی متوجه غذاهایی که در این مکان ها سرو می شود باشند. برند کی اف سی در حقیقت برای اولین بار در سال 1952 میلادی افتتاح شد و آرام آرام پیشرفت کرد.
صاحب کی اف سی کلنل هارلند دیوید ساندرز نام داشت که در لوئیزویلِ ایالت کنتاکی زندگی می کرد به همین علت نام رستورانش را مرغ سوخاری کنتاکی گذاشت، این کار آفرین آمریکایی در سال ۱۸۹۰ میلادی متولد و در سال ۱۹۸۰ میلادی دار فانی را وداع گفت، این فرد مشهور زندگی نامه ی جالبی دارد که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.
به مرور زمان و با تلاش های صاحب این رستوران ها آن قدر این برند مشهور شد که امروزه بعد از برند مک دونالد معروف ترین رستوران زنجیره ای دنیا در سبک فست فود است. اغلب تصور می کنند که کنتاکی نام نوعی از مرغ سوخاری است که به روش خاصی پخته می شود اما در حقیقت این نام اشاره به زادگاه این رستوران های زنجیره ای محبوب دارد.
با گذشت سال های متوالی و بیشتر و بیشتر شدن شهرت این رستوران ها نام این برند دیگر با حروف اختصاری kfc استفاده شد و امروزه نیز کمتر کسی است که نداند این حروف مخفف چه کلماتی است.
در حال حاضر این برند آن قدر پیشرفت و همه گیر شده که حدود 20000 شعبه در 123 کشور دارد که البته این آمار مربوط به سال 2015 میلادی است و قطعا تا به امروز بر این تعداد نیز افزوده شده است. از جالب ترین نکات درباره ی برند کی اف سی این است در زمان اوج رکود اقتصادی آمریکا به وجود آمد و پیشرفت کرد، کاری که هیچ کس امیدی به پبروزیش نداشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *